Piękne, zdrowe zęby - konieczny aparat?

Wiele osób ze względów zdrowotnych oraz estetycznych decyduje się na założenie aparatu ortodontycznego i regularnie odwiedza stomatologa. Czy są inne sposoby na to, aby mieć piękny uśmiech?

Ortodoncja i wygląd twarzy

Zapewne zauważyliście, że osoby, które mają zadbane zęby i prosty zgryz, mają również bardziej symetryczne twarze. To nie przypadek: proste zęby i prawidłowy zgryz uwydatniają kości policzkowe, a cała twarz wygląda nie tylko zgrabniej, ale również młodziej. Współczesne metody ortodontyczne umożliwiają wyrównanie zębów i uzyskanie wymarzonego uśmiechu, a także sprawiają, że cała twarz prezentuje się lepiej. Co ciekawe, prawidłowy zgryz pozwala również uniknąć pierwszych oznak starzenia.

Sprawdź również: Oferta prostowania zębów przy użyciu aparatu Invisalign

 

Nie chcę nosić aparatu na zęby! Jak inaczej mogę je wyprostować?

Wiele osób nie decyduje się na wizytę u lekarza, ponieważ obawia się, że ten zaproponuje im aparat na zęby. Obecnie ortodonta ma jednak do wyboru o wiele więcej metod, które pozwolą nam uzyskać zbliżone rezultaty.

Zamiast tradycyjnego aparatu z zamkami na zewnętrznej stronie zębów możemy zdecydować się na taki, który znajduje się po stronie licowej. Jest on niewidoczny i nie przeszkadza pacjentowi. Każdy zamek jest indywidualnie projektowany przez ortodontę. Dopasowuje się go do długości, kształtu, rozmiaru zęba, a nawet obecnych na nim nierówności. Mniejszą widoczność aparatu zawdzięczamy również specyficznemu połączeniu surowców, z których jest on wykonany.

Aparat zakładamy od wewnętrznej strony zębów, co nie tylko sprzyja estetyce, ale również leczeniu. Mogłoby się wydawać, że znane nam wszystkim tradycyjne aparaty ortodontyczne są bardziej skuteczne. Nic bardziej mylnego. Każdy zamek w aparacie językowym jest skrupulatnie zaprojektowany, co przekłada się na zauważalne i wymierne efekty w leczeniu wad zgryzu.

Porada dnia

Domowe sposoby na wysypkę

Posmaruj zmienione miejsca cienką warstwą oliwy, żelem aloesowym lub naparem z rumianku. Ulgę przyniesie również kąpiel w ciepłej wodzie z dodatkiem płatków owsianych.

Polecane

Losowe

Najnowsze

Sanevita.pl | Wybierz zdrowie!