Łysienie - czy warto skorzystać z przeszczepu włosów?

Zabiegi z zakresu szeroko pojętej chirurgii plastycznej są popularne także w naszym kraju, proponując potencjalnym pacjentom szereg usług, dzięki którym mogą poprawić swój wygląd.

Dla wielu osób jest to najlepsza metoda na efektywną walkę z kompleksami, szybko likwidując ich źródło. Wbrew pozorom, tego typu zabiegi nie są nakierowane wyłącznie na zmianę rysów twarzy czy kształtowanie sylwetki. Obecnie jedną z najpowszechniejszych usług jest przeszczep włosów, z którego korzystają pacjenci w różnym wieku. Problemy z łysieniem mogą dotyczyć zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Często są spowodowane konkretnymi schorzeniami, a niekiedy występują na skutek genetycznych uwarunkowań. Niezależnie od ich przyczyny, warto zastanowić się nad profesjonalną transplantacją, decydując się na pomoc renomowanej kliniki.

Kiedy warto zdecydować się na przeszczep?

Decyzja dotycząca przeszczepu jest zależna przede wszystkim od samopoczucia potencjalnego pacjenta. Oczywiście podstawą muszą być rzeczywiste wskazania do przeprowadzenia tego zabiegu, czyli widoczne łysienie w określonym stadium. Jeśli ktoś nie czuje się atrakcyjnie z powodu utraty włosów, koniecznie powinien zapisać się na transplantację. Z pomocą profesjonalnego chirurgia można w szybkim czasie odzyskać wymarzoną fryzurę. Z pewnością każdy pacjent ma konkretne oczekiwania względem efektywności zabiegu. Warto podzielić się nimi ze specjalistą, który na tej podstawie dokładnie określi, czy rzeczywiście będzie w stanie sprostać naszym wymogom. Omawiana usługa nie jest dedykowana wyłącznie osobom, które łysieją na całym obszarze głowy. Najczęściej decydują się na nią pacjenci zmagający się z łysieniem plackowatym, na wybranych obszarach głowy. Wiele osób zgłasza się do kliniki przeszczepu włósów  z myślą o likwidacji charakterystycznych zakoli. Dzięki profesjonalnej transplantacji można szybko zakryć zbyt wysokie czoło, odzyskując upragnioną grzywkę. Co za tym idzie, rodzaj usługi może być w pełni dopasowany do oczekiwań konsumenta – na tyle, na ile będzie to realne pod względem medycznym.

Czy zabieg jest przeprowadzany ze znieczuleniem?

Z pewnością wielu potencjalnych pacjentów jest zainteresowanych kwestią znieczulenia podczas transplantacji włosów. Przeczep odbywa się przy znieczuleniu miejscowym, co może wiązać się z określonymi dolegliwościami. Osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały ze znieczulenia miejscowego, koniecznie powinny zapoznać się z jego przebiegiem. Wielu pacjentów skarży się na przyspieszone bicie serca lub na słabo odczuwalny ból w miejscach nakłucia. Większość chirurgów podaje swoim pacjentom lek uspokajający, dzięki czemu zabieg nie wywołuje u nich tak intensywnych emocji. Oczywiście ważne jest, aby dokładnie podzielić się ze specjalistą swoim aktualnym stanem zdrowia. W niektórych przypadkach zastosowanie znieczulenia okaże się niemożliwe z przyczyn medycznych.

Jakich efektów można się spodziewać?

Przeszczep włosów jest obecnie bardzo efektywnym zabiegiem, który spełnia oczekiwania większości pacjentów. Zazwyczaj przebiega on bez zakłóceń, zapewniając skuteczność na satysfakcjonującym poziomie. Ważne jest, aby pacjenci przez pierwsze tygodnie uzbroili się w cierpliwość. Włosy zaczynają rosnąć mniej więcej po trzech miesiącach, natomiast po okresie pół roku są już doskonale widoczne. Oczywiście istotne jest, aby przez cały okres rekonwalescencji stosować się do zaleceń lekarza. Chirurdzy zalecają między innymi stosowanie oliwki dla dzieci, aby zapobiec uciążliwemu uczuciu swędzenia głowy, które jest charakterystyczne po zdjęciu opatrunków. W późniejszym okresie ważne jest nakładanie profesjonalnych preparatów, które pomogą w utrwaleniu uzyskanych efektów. Pacjenci muszą liczyć się z koniecznością powtórzenia zabiegu – dzięki temu możliwie jest uzyskanie jeszcze lepszych rezultatów.

Aktualnie przeszczep włosów jest najskuteczniejszą metodą walki z łysieniem, zapewniając odzyskanie wymarzonej fryzury. Należy jednak zaznaczyć, że zakres usługi jest zależny od specyfiki łysienia oraz bieżącego stanu zdrowia pacjenta.

Porada dnia

Ciepłe okłady na bóle zatok

Masz problem z zatokami? Połóż na twarz gorący kompres, trzymając go przez 5-10 minut, dopóki ból nie będzie mniejszy. Stosuj tak często, jak potrzebujesz.

Polecane

Losowe

Najnowsze

Sanevita.pl | Wybierz zdrowie!