Kontrole stomatologiczne – dlaczego są tak ważne?

Każdy z nas chciałby dobrze wyglądać i podobać się innym. A na co zwracamy uwagę, gdy spoglądamy na innych?

Bardzo często zwracamy uwagę na zęby. Dlatego aby robić na innych dobre wrażenie, powinniśmy o nasze zęby dbać. Ale nie wystarczy tylko myć codziennie zęby, nawet jeśli myjemy je kilka razy dziennie. Niezbędne są okresowe kontrole stomatologiczne, które pomogą nam pięknie wyglądać.

Zastanówmy się więc, dlaczego kontrole stomatologiczne są takie ważne. Przede wszystkim częste i systematyczne wizyty u dentysty pozwalają wykryć na wczesnym etapie wszelkiego rodzaju choroby. Zwłaszcza próchnicy należy poświęcić tu wzmiankę. Gdy zostaje ona wykryta stosunkowo wcześnie, jest łatwa do usunięcia i nie będzie się przemieszczać na inne zęby. Podobnie jest z kamieniem nazębnym. Jeśli zaczniemy go zwalczać tuż po tym, jak pojawi się na zębach, jego usunięcie będzie niezwykle proste. Okresowe wizyty u stomatologa mogą zapobiegać również chorobom serca, żył czy innych organów naszego ciała. Jak to jest możliwe? Otóż bakterie znajdujące się na zębach i dziąsłach mogą poprzez układ krwionośny dostawać się do innych organów i przyczyniać sie do powstawania stanów zapalnych czy innego rodzaju uszkodzeń mających negatywny wpływ na nasz organizm.

Od kiedy powinniśmy więc zacząć kontrole dentystyczne? Lekarze stomatolodzy mówią, że już w okresie, gdy jeszcze nie mamy zębów. Oczywiście dzieci jeszcze same wtedy nie przyjdą, ale powinni o tym pamiętać rodzice. W czasie takiej kontroli dentysta będzie mógł sprawdzić rozwój i wygląd dziąseł, poinformuje nas o tym, jak dbać o dziąsła i zęby naszych pociech itp. A potem badania kontrole powinny być już systematyczne i powinniśmy się im poddawać co najmniej raz na 6 miesięcy. Wtedy wszelkie nieprawidłowości zostaną wykryte zawczasu i będzie o wiele łatwiej je wyleczyć. Ktoś mógłby powiedzieć, że jest to kosztowne i nie każdego na to stać. Jeśli jednak nie będziemy na takie kontrole chodzić, to koszty leczenia zębów i dziąseł będą jeszcze większe.

 

Artykuł został przygotowany przez http://www.dentestetica.pl/ - specjalistów w dziedzinie stomatologii.

Porada dnia

Domowe sposoby na wysypkę

Posmaruj zmienione miejsca cienką warstwą oliwy, żelem aloesowym lub naparem z rumianku. Ulgę przyniesie również kąpiel w ciepłej wodzie z dodatkiem płatków owsianych.

Polecane

Losowe

Najnowsze

Sanevita.pl | Wybierz zdrowie!