Jak wygląda zabieg wstawiania implantów?

Brak zęba to problem estetyczny, który zmniejsza pewność siebie i może skutkować trudnościami w kontaktach z innymi ludźmi. Ubytki zębowe powodują też przesuwanie się pozostałych zębów w jamie ustnej i powstawanie przerw między nimi.

Brak zęba – dlaczego warto uzupełnić go implantem?

Braki w uzębieniu warto uzupełnić np. implantem. Jest to tytanowa śruba, którą wszczepia się w kość. Zastępuje ona korzeń zęba. Nowoczesne technologie umożliwiają uzupełnienie kości, które zanikły. Pełny i piękny uśmiech – taki właśnie efekt gwarantują trwałe implanty. Implanty zębowe w Warszawie kosztują ok. 3000 zł. Są jednak warte swojej ceny, ponieważ umożliwiają bezproblemowe przeżuwanie i swobodne wypowiadanie słów. Poza tym nie stwarzają konieczności szlifowania zębów z nimi sąsiadujących. Korony zębowe zakładane na implanty nie mają też nieestetycznych, wystających i ruchomych elementów (w przeciwieństwie do mostów protetycznych). Implanty nie zmieniają rysów twarzy, czego nie można powiedzieć o różnego rodzaju protezach.

 

Kiedy można wszczepić implant?

Uzupełnić braki w uzębieniu można zarówno na świeżym zębodole powstałym po usuniętym zębie, jak i na wygojonej kości. Ważne, aby ilość tkanki kostnej w zębodole wystarczyła do wykonania zabiegu. Jeśli została zdegenerowana, trzeba ją odtworzyć. Da się to zrobić dzięki preparatom augmentacyjnym, które powodują przyrost kości. Dzięki nim zabieg implantacji może być przeprowadzony bez problemu.

 

Wstawianie implantów - etapy zabiegu

Pierwszym etapem jest nacięcie śluzówki dziąsła, a kolejnym nawiercenie tuneli kostnych za pomocą wiertła. Tunele muszą być dopasowane średnicą do implantów, które będą w nie wstawione. Następnie w wywiercony otwór wkręcane są wszczepy. Ważne, aby były stabilnie umieszczone. Zapewni to ich bezproblemowy zrost z kością. Dzięki niemu implanty zębowe będą dostosowane do dużej siły, która jest potrzebna do przeżuwania pokarmów. Po wszczepieniu implantu nakłada się na niego śrubę, która ma wygoić dziąsło. Tworzy ona tzw. mankiet dziąsłowy dookoła szyjki implantu. Jeśli kość trzeba odbudować albo jeśli implant zakłada się od razu po usunięciu zęba, śruby gojące wkręca się dopiero po kilku miesiącach od zabiegu. Do tego czasu implant pozostaje zaszyty pod śluzówką dziąsła. Samo wszczepianie implantu trwa około 20 minut i odbywa się przy użyciu znieczulenia miejscowego. Zarówno w trakcie jak i po zabiegu pacjent nie odczuwa bólu. Po około 2-3 miesiącach od wstawienia wszczepów można na nich cementować mosty i korony. Implanty służą także do zatrzaskiwania ruchomych protez.

Porada dnia

Domowe sposoby na wysypkę

Posmaruj zmienione miejsca cienką warstwą oliwy, żelem aloesowym lub naparem z rumianku. Ulgę przyniesie również kąpiel w ciepłej wodzie z dodatkiem płatków owsianych.

Polecane

Losowe

Najnowsze

Sanevita.pl | Wybierz zdrowie!