Jak odchudzać się zdrowo?

Szczupła, zgrabna sylwetka to marzenie wielu z nas. Z tego powodu ciągle się odchudzamy, próbujemy różnego rodzaju diet, jesteśmy gotowe na wiele różnego rodzaju wyrzeczeń. Pamiętaj jednak, że nie warto ryzykować zdrowiem, żeby zrzucić kilka kilogramów. Odchudzaj się mądrze.

Uważaj na popularne diety redukcyjne

Często możemy spotkać się z poichlebnymi opiniami na temat radykalnych diet redukcyjnych, dzięki którym wielu osobom udało się szybko zrzucić kilka kilogramów. Niestety, te diety nie zapewniają ilości energii, jaką dorosły człowiek potrzebuje do funkcjonowania, często wiążą się niedoborami ważnych składników odżywczych. Po ich zakończeniu jemy jeszcze więcej i znów przybieramy na wadze, pojawia się efekt jojo. Jedz regularnie, wybieraj zdrowe produkty i dbaj o to, by odpowiednio bilansować dietę.

 

Unikaj słodyczy i tłuszczy

To głównie one odpowiadają za tycie. Słodycze możesz zastąpić owocami, nie słodź herbaty czy kawy, a jeśli już musisz - używaj do tego ksylitolu lub stewii. Możesz od czasu do czasu spożywać niewielkie ilości gorzkiej czekolady. Zrezygnuj z tłuszczy, ale nie wszystkich - tłuszcze zawarte w oliwie z oliwek czy rybach mają korzystny wpływ na nasze zdrowie.

 

 

Przygotowuj posiłki samodzielnie w domu

Zamawiając jedzenie na mieście lub kupując gotowe półprodukty, nie zawsze zdajesz sobie sprawę, co się w nich znajduje. Lepiej nauczyć się samemu przygotowywać dietetyczne posiłki. W ten sposób kontrolujemy, że od początku do końca są one zdrowe i dietetyczne. Warto samemu przygotowywać sałatki, mniej tłuste i słodkie ciasta (tak, to jest możliwe!), dietetyczne desery, koktajle i szejki. Jeśli już musimy jeść na mieście, pytajmy o skład i sposób przygotowywania potraw.

Warto też zadbać o odpowiednie przechowywanie przygotowanych przez nas posiłków, owoców i warzyw. Warto zakupić w tym celu odpowiednie, ekologiczne pojemniki (np. pojemniki sałatkowe naczyniajednorazowe.pl/35-pojemniki-salatkowe-i-wieczka). Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasze jedzenie jest całkowicie bezpieczne, a nasze produkty dłużej pozostaną zdrowe.

 

Porada dnia

Jak wybielić zęby?

Codziennie nacieraj je wewnętrzną stroną skórki pomarańczowej. Możesz również płukać usta roztworem z wody i octu oraz przecierać szkliwo wacikiem zamoczonym w wodzie utlenionej.

Polecane

Losowe

Najnowsze

Sanevita.pl | Wybierz zdrowie!