Czy warto korzystać z cateringu dietetycznego?

Pytanie zawarte w tytule zadaje sobie wiele osób, zwłaszcza takich, które mają już dość fast-foodów, ale zarazem z mniej lub bardziej istotnych powodów nie mogą sobie pozwolić na samodzielne przygotowywanie posiłków. W poniższym artykule postaramy się na nie odpowiedzieć.

Ogromną popularność cateringu dietetycznego (sprawdź na https://cateromarket.pl/) tłumaczy się wszechobecnym dzisiaj trendem na zdrowy tryb życia. W mediach jesteśmy bezustannie atakowani zdjęciami wysportowanych, umięśnionych i szczupłych sylwetek, które wyznaczają współczesne standardy piękna. Droga do osiągnięcia takiej sylwetki nie jest łatwa, zwłaszcza jeśli hołdowało się do tej pory niezdrowym nawykom żywieniowym. Jak ją z powodzeniem przebyć? Czy catering dietetyczny (zwany również dietą pudełkową) okazuje się w tym pomocny? Biorąc pod uwagę fakt, że w odpowiedzi na duże zapotrzebowanie społeczeństwa firmy cateringowe mnożą się dzisiaj szybciej niż grzyby po deszczu (warto odnotować, że w samym tylko Poznaniu jest ich ok. 35), można dojść do wniosku, że jak najbardziej – dieta pudełkowa istotnie pomaga w prowadzeniu zdrowego trybu życia.

 

Argumenty za

Za cateringiem dietetycznym przemawia kilka ważkich argumentów. Po pierwsze, pozwala on zaoszczędzić czas. Każdego dnia otrzymujemy od dostawcy smaczne, świeże i zdrowe posiłki, zbilansowane zarówno pod względem ilości kalorii, jak i składników odżywczych. Nie musimy męczyć się w kuchni ani zmywać naczyń, cały wolny czas po pracy czy zajęciach na uczelni możemy poświęcić swoim zainteresowaniom bądź spotkaniom z przyjaciółmi.

Po drugie, dzięki diecie pudełkowej przyzwyczaimy swój organizm do stałej ilości kalorii, co ma niemałe znaczenie w odchudzaniu się. O wiele korzystniej dla metabolizmu i wszystkich innych procesów dokonujących się w naszym organizmie jest spożywać równowartościowe posiłki o regularnych porach. Wymuszanie na sobie głodówki przez cały dzień, która wieczorem kończy się obfitą kolacją, jest rozwiązaniem najgorszym z możliwych i z całą pewnością nie wyjdzie nam na zdrowie.

Po trzecie, catering dietetyczny uczy odżywiać się racjonalnie, unikać wysokokalorycznych i niezdrowych słodyczy, które przyczyniają się do zwiększenia objętości tkanki tłuszczowej, sięgać po zdrowe i sprawdzone przez dietetyków produkty. Dieta pudełkowa oczyszcza organizm z toksyn i znacznie poprawia ogólne samopoczucie (w myśl zasady: „w zdrowym ciele zdrowy duch”).

 

Argumenty przeciw

Właściwie jedynym argumentem przeciw są koszty związane z korzystaniem z usług firmy cateringowej. Dieta pudełkowa, w zależności od objętości posiłków oraz liczby składających się na nie produktów spożywczych, może kosztować ponad 1000 zł. Ale jeśli wziąć pod uwagę fakt, że mniej więcej tyle samo wydajemy przecież co miesiąc na jedzenie, bilans się wyrównuje. Nie jest więc to argument o dużej sile.

 

Podsumowując, dieta pudełkowa nie bez kozery podbiła serca (i żołądki) współczesnych ludzi. Decyduje się na nią coraz więcej osób i nic nie wskazuje na to, aby ten trend w najbliższym czasie wygasł. Jeśli jesteś zainteresowany zdrowym jedzeniem i zależy ci na byciu fit – dieta pudełkowa będzie dla ciebie idealną opcją.

Porada dnia

Jak wybielić zęby?

Codziennie nacieraj je wewnętrzną stroną skórki pomarańczowej. Możesz również płukać usta roztworem z wody i octu oraz przecierać szkliwo wacikiem zamoczonym w wodzie utlenionej.

Polecane

Losowe

Najnowsze

Sanevita.pl | Wybierz zdrowie!