Badanie genetyczne Code of Me: sposób na zapobieganie chorobom?

Ludzkie geny to prawdziwa skarbnica informacji. Pozwalają na określenie naturalnych predyspozycji fizycznych i psychicznych, zaś zbadane pod odpowiednim kątem, umożliwiają indywidualną profilaktykę zdrowotną.

Jak to możliwe? Każdy człowiek posiada swój własny, unikalny kod genetyczny, odpowiadający za funkcjonowanie tysięcy białek w organizmie. To one bezpośrednio wpływają na nasze zdrowie i kondycję, pośrednicząc we wszelkich procesach komórkowych i chroniąc przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Analizując ich funkcjonowanie za pośrednictwem badania DNA, możemy dowiedzieć się niemal wszystkich szczegółów dotyczących kondycji organizmu. To jednak jeszcze nie koniec! Naukowcy specjalizujący się w tematyce analizy genomu i technologii mikromacierzy odkryli nowoczesną metodę badań, która pozwala ustalić zależność między kodem DNA a podatnością na najczęstsze problemy zdrowotne współczesnego świata: nowotwory, mutacje genetyczne czy otyłość. Umożliwia ona indywidualny dobór diety, zaś w przypadku choroby – selekcję leków pod względem podatności danego użytkownika na działanie określonych substancji.

Opisana wyżej metoda dostępna jest obecnie dla szerokiego grona odbiorców w formie Ogólnopolskiego Programu Profilaktycznych Badań Zdrowotnych, organizowanego przez laboratorium Code of Me. Program „Poznaj tajemnice swoich genów” przeprowadzany jest w Polsce już po raz drugi, zaś poprzednia edycja zyskała przychylne opinie uczestników, którzy mogli podjąć dzięki niej optymalny tryb życia, przystosowany do indywidualnych potrzeb organizmu. Na czym polega badanie? Procedura jest bardzo prosta: wystarczy pobrać próbkę śliny za pomocą specjalnego zestawu, a następnie przesłać go do laboratorium. Dostarczony w ten sposób materiał genetyczny poddawany jest szczegółowej analizie, w wyniku której powstaje raport, zawierający informacje o predyspozycjach zdrowotnych badanego. Dotyczą one m.in. ryzyka wystąpienia chorób dziedzicznych i cywilizacyjnych (nowotwory, cukrzyca, osteoporoza itp.), uwarunkowań fizycznych (właściwości oraz ograniczenia mięśni), poziomu cholesterolu we krwi, skłonności do nadwagi, zapotrzebowania na poszczególne składniki, nietolerancji laktozy i glutenu, kondycji skóry czy predyspozycji dotyczących wzrostu. Zestawione w ten sposób dane tworzą kompletny obraz genetyczny, pozwalają lepiej poznać swój organizm i podejmować świadome decyzje, dotyczące codziennego funkcjonowania. Wykonanie badania warto polecić zwłaszcza tym osobom, którym zależy na prawdziwie świadomym, zdrowym trybie życia.

Porada dnia

Domowe sposoby na wysypkę

Posmaruj zmienione miejsca cienką warstwą oliwy, żelem aloesowym lub naparem z rumianku. Ulgę przyniesie również kąpiel w ciepłej wodzie z dodatkiem płatków owsianych.

Polecane

Losowe

Najnowsze

Sanevita.pl | Wybierz zdrowie!